На причали Одеси щомісяця прибувають десятки вантажних кораблів, кожний із яких завантажує тисячі тонн зерна, щоб відправити його на ринки всього світу. Про це повідомляє The Telegraph.
Коли рф вторглася до України, то заблокувала експорт із чорноморських портів країни. Блокада Москви поставила під загрозу не лише експортний бізнес України, а й призвела до глобальної кризи, коли світові ціни на продовольство підскочили, що загрожує мільйонам людей голодом.
До весни цього року тоннаж суден, що прибувають до чорноморських портів України, відновився і лише на 5% нижче за довоєнний рівень. Ситуація змінилася завдяки непомітній українській перемозі в Чорному морі. Використовуючи ракети та безпілотники, Київ змусив Чорноморський флот путіна піти, що дозволило знову відкрити морські шляхи для експорту.
До війни Україна займала сьоме місце у світі з експорту пшениці, четверте – з експорту ячменю та одне з перших – з експорту насіння. Дев’ятих цього експорту проходило через чорноморські порти країни. Ринки з тривогою відреагували на втрату українського експорту та перспективу того, що великий сільськогосподарський експорт РФ також може бути порушений.
Ціни на пшеницю різко зросли, а індекс цін на продовольство, що складає Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО), підскочив на 34% порівняно з попереднім роком. Україна, не маючи власного флоту, змогла вигнати флот РФ із Криму.
Київ повідомив морський орган ООН, що має намір відкрити судноплавний коридор, що чинило дипломатичний тиск на Росію. Крім того, довелося переконати морських страховиків у тому, що ризик війни для судноплавства знизився, аби знизити тарифи.
До початку червня налічувалося 1300 кораблів, які прямували уздовж узбережжя Румунії до портів Одеси, Чорноморська та Південного.
Як писав AgroPolit.com, в Молдові відмовились від перевірок українського зерна. Також перебої з електроенергією вбивають українське ягідництво.
Джерело: AgroPolit.com